Dbanie o futra z norek
Moda Damska

Dbanie o futra z norek

Jak dbać o futro z norek?

Futra z norek są synonimem luksusu i elegancji, dlatego nie dziwi fakt, że wiele kobiet o nich marzy i stawia sobie jego zakup za jeden z ważniejszych celów. Koszt takiej części garderoby jest dość wysoki, więc warto przestrzegać podstawowe zasady dbania o nie. Przede wszystkim, nie można dopuścić do zmoczenia futra, jeżeli natomiast już do tego doszło, konieczne jest strząśnięcie i pozostawić do wysuszenia na wieszaku. Identycznie należy postąpić w przypadku zabrudzenia. Jeżeli zabrudzenia mają postać tłustych plam, mogą je usunąć jedynie opiłki. W przypadku futer, które mają biały kołnierz, nie wolno dopuścić do jego kontaktu z perfumami, gdyż mogą wówczas wystąpić uszkodzenia.

Dbanie o futra z norek

Gdzie i w jaki sposób przechowywać futra z norek?

Futra z norek wymagają szczególnego traktowania również w aspekcie ich przechowywania. Po zakończeniu zimy, gdy produkt nie jest już potrzebny, konieczne jest usunięcie z niego ewentualnych plam. Odradza się w tym miejscu dokonanie tej czynności w domu, ponieważ pralnia chemiczna jest o wiele lepszą alternatywą. Długie użytkowanie futra z norek w nienaruszonym stanie gwarantują jedynie odpowiednie warunki, czyli poziom wilgotności i temperatury. Najlepszą metodą, która zapewnia te dwa warunki są specjalistyczne lodówki futrzane, jednak to rozwiązanie wiąże się z dużymi kosztami.

Kilka zasad przechowywania futer w warunkach domowych

Najbardziej wymagającymi futrami są te w jasnych, łatwo brudzących się kolorach. Po pierwsze łatwiej osadzają się na nich kurz i zanieczyszczenia, a po drugie trudniej je doczyścić w satysfakcjonujący sposób. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia, ponieważ wystarczy przestrzegać kilku najważniejszych zasad. Przede wszystkim futra należy umieścić na miękkim wieszaku, co zapobiegnie ewentualnym zagnieceniom. Ponadto futro z norek powinno być przechowywane jedynie w ciemnych miejscach i wyłącznie w pokrowcach wykonanych z naturalnych i ciemnych materiałów. Dodatkową ochronę stanowi stosowanie środków przeciw molom. Ewentualne wietrzenie powinno odbywać się bez udziału promieni słonecznych.